Aquila První voda

Protože děti si zaslouží jen to nejlepší.

Pramenitá voda Aquila pochází z panensky čisté přírody Doupovských hor v okolí Karlových Varů. Vyvěrá z nejčistších hlubinných pramenů a je bez jakýchkoliv úprav. Aquila První voda díky tomu splňuje nejpřísnější kritéria kvality, a proto může být označována jako kojenecká voda. Je vhodná pro všechny, kteří pro sebe chtějí jen to nejlepší.


Vhodná pro kojence, perfektní i pro Tebe!

Aquila Natural still

Nastávající maminka svým chováním nerozhoduje už jen sama za sebe, ale i za své budoucí dítě. Správným pitným režimem může nejen sobě zpříjemnit těhotenství a kojení, ale také svému dítěti pomoci ke zdravějšímu životu. 

Správný příjem tekutin je důležitým pomocníkem proti únavě a bolestem hlavy, jako prevence zácpy (především v závěru těhotenství), ke zředění kyselých žaludečních šťáv a omezení nevolností. Pro nastávající maminky je ideální k pití čistá, neochucená neperlivá voda v množství alespoň 1,5 litru denně. Dostatečné množství tekutin závisí zejména na tělesné hmotnosti, fyzické aktivitě a teplotě prostředí. Doporučuje se 30 ml/kg/den. Celkově se tak může budoucí maminka dostat i na více než 3 litry tekutin denně. Jednoduchým ukazatelem, jestli pije dost, je barva moči – světlá znamená dostatečný pitný režim, tmavá nedostatek tekutin v těle.

V prvním trimestru trpí spousta žen nevolnostmi nebo nechutenstvím, a tak pro ně může být pití čisté neperlivé vody naprosto nepřijatelné. V takovém případě si mohou pomoci například ovocným čajem bez cukru, teplým i vychlazeným, vodou ochucenou ovocem nebo mátou.

Dostatečný pitný režim je důležitý i po porodu během kojení. V tomto období pomůže maminkám nejen s hydratací a tvorbou mléka, ale také se zvýšenou únavou a bolestmi hlavy.  Navíc může podpořit hubnutí poporodních kil. 

Přirozeně čistá voda, jak ji příroda stvořila, bez jakékoliv úpravy

Vyvěrá z chráněných podzemních pramenů v okolí Karlových Varů

Splňuje nejpřísnější kritéria kvality a vyhovuje označení kojenecká voda

Pro pitný režim kojenců není nutno převařovat

Malé děti jsou mnohem náchylnější k dehydrataci.

Dětský organismus má vlivem růstu mnohem aktivnější metabolismus, a tak zpracovává větší množství vody. Zároveň ledviny ještě nefungují dostatečně efektivně a nevyvinutý organismus ještě nemá vybudované kompenzační rezervy. Díky tomu se u malého dítěte může dehydratace rozvinout i v řádu hodin.

Již od batolecího věku se u dětí utváří základy správné životosprávy včetně pitného režimu.

Co pijí miminka?

Pokud je kojenec krmen mateřským mlékem, přibližně do 6 měsíců věku nepotřebuje žádné tekutiny navíc, a to ani v horkém počasí. Mateřské mléko je totiž z více než 80 % tvořeno vodou a toto množství kojenci k pokrytí potřeby tekutin stačí. 

Pokud miminko z jakéhokoliv důvodu kojeno není, je nutné mu zajistit vhodnou výživu jinak. Při přípravě náhradní kojenecké výživy je nutné dbát na přísnou hygienu při výběru vody, ze které se připravuje. Doporučuje se používat vodu k tomu přímo určenou, tedy vodu, která je označena jako „kojenecká“ či jako „voda vhodná pro přípravu kojenecké stravy“. Na tyto vody jsou kladeny nejpřísnější limity pro obsah dusičnanů a dalších látek, pocházejí z kontrolovaného a chráněného podzemního zdroje a nesmí být nijak upravovány. 

Používání kojenecké vody pro kojence je doporučované, nevyvolává u nich průjmová onemocnění a je velmi dobrým pomocníkem i na cestách, kdy stačí stravu z kojenecké vody pouze ohřát, není potřeba ji převařovat.

Doporučené denní množství vody  (příjem v nápojích a pevné stravě)

 

Věkové kategorie

Tekutiny na kilogram tělesné hmotnosti a den

kojenci 0–3 měsíce

130 ml/kg/den

4–11 měsíců

110 ml/kg/den

1–3 roky

95 ml/kg/den

4–6 let

75 ml/kg/den

 

Sleduj Aquilu na sociálních sítích